Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Pożegnanie wieloletnich pracowników Nadleśnictwa Babki

Pożegnanie wieloletnich pracowników Nadleśnictwa Babki

Podczas narady gospodarczej, która odbyła się w dniu 27 września 2019 roku pożegnaliśmy pracowników, którzy przez wiele lat tworzyli historię naszego nadleśnictwa i teraz przeszli na zasłużoną emeryturę: Panią Sekretarz - Krystynę Chrubin i podleśniczego leśnictwa Kobylepole Pana Andrzeja Janasa.

Krystyna Cherubin pracę w Lasach Państwowych rozpoczęła w 1980 roku, kiedy to została zatrudniona na stanowisku kierownika sekcji administracji, aby po dwóch latach zostać Sekretarzem Nadleśnictwa Babki. Funkcję tą sprawowała przez prawie 40 lat, będą w tym czasie podporą funkcjonowania Nadleśnictwa.

Andrzej Janas już od czasów technikum związany był z lasami, w których przepracował  aż 42 lata. Pracę rozpoczął w 1975 roku w Nadleśnictwie Świebodzin. Następnie w latach 1980-1987 pracował na terenie Nadleśnictwa Szprotawa, zaś od 1988 roku związany był, aż do końca swojej „leśnej” kariery z terenami dzisiejszych leśnictw Mechowo i Kobylepole. Po wielu zmianach administracyjnych w 2007 roku został pracownikiem Nadleśnictwa Babki.

Podczas uroczystości pożegnania emerytów współpracownicy naszych emerytów przedstawili w krótkich prezentacjach zarysy ich karier zawodowych.

Goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością jak i  przedstawiciele Związków Zawodowych podziękowali przechodzącym na emeryturę za wspólnie spędzone lata. Spotkanie to było wspaniałą okazją do wspólnych wspomnień.

Podczas uroczystego pożegnania Nadleśniczy Nadleśnictwa Babki Robert Okińczyc w imieniu swoim oraz załogi złożył na ręce szacownych emerytów wyrazy szczerego podziękowania za wieloletnią sumienną i nienaganną pracę dla dobra Lasów Państwowych. Wyraził także nadzieję, iż będą utrzymywać kontakt z Nadleśnictwem i brać udział we wspólnych spotkaniach.

Pani Krystynie i Panu Andrzejowi życzymy dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń i liczymy, że nigdy o nas nie zapomną, tak jak my o nich.                                                                                         Darz Bór!