Aktualności Aktualności

Powrót

Nowe tablice informacyjne na terenie Nadleśnictwa Babki

Nowe tablice informacyjne na terenie Nadleśnictwa Babki

              W dniu 25.07.2018 roku z inicjatywy Nadleśnictwa Babki i Koła Łowieckiego nr 21 "Jawor"  w  Poznaniu,  ustawiono na trasie Wiórek–Sasinowo nowe tablice ostrzegające kierowców  o  możliwości kolizji z dziką zwierzyną. Na tym odcinku ruchliwej drogi często dochodzi do bardzo groźnych wypadków ze zwierzyną, która ze swoich dziennych ostoi w zaroślach i łęgach nadwarciańskich  przemieszczają  się w godzinach wieczornych w  kierunku pól i łąk, na których żerują.

           W tym samym dniu Nadleśnictwo Babki wspólnie z KŁ „Leśnik” nr 14 z Poznania ustawiło takie same dwie tablice na trasie obwodnicy Kórnika w miejscowościach Bnin i Czmoń. 

          Zderzenie z dzikimi zwierzętami jest zawsze dużym problemem nie tylko dla zwierzyny,  ale przede wszystkim dla kierowcy i podróżujących z nim pasażerów. Za szkody, które zwierzyna wyrządzi kierowcy, Koło Łowieckie dzierżawiące obwód  oraz właściwe Nadleśnictwo nie ponoszą odpowiedzialności. Przydatne jest wówczas autocasco kierowcy.

          Jedynym sposobem aby jadąc przez las po zmroku uniknąć kolizji ze zwierzyną jest zmniejszenie prędkości.  Mamy nadzieję, że ustawienie tych tablic tzw. „czarnych punktów” uzmysłowi kierowcom, że rozwijanie nadmiernej prędkości na tym odcinku może skończyć się tragicznie zarówno dla nich jak i dla zwierzyny.

          Wszystkim kierowcom życzymy, aby nigdy nie mieli nieprzyjemności zderzenia się z dziką zwierzyną, prosimy jednocześnie o spokojną i rozważną jazdę.


Nadleśnictwa i inne

Polecamy Polecamy