Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Sadzimy nowy las

Sadzimy nowy las

Pracownicy Nadleśnictwa Babki, we współpracy z władzami samorządowymi, posadzili nowy las w okolicy Borówca.

14 kwietnia tego roku na terenie leśnictwa Drapałka odbyło sie sadzenie lasu, w którym uczestniczyło wielu okolicznych mieszkańców. Akcję zorganizowaliśmy we współpracy z sołtysem wsi Borówiec panią Sylwią Brzostowską.

Pracownicy Nadleśnictwa Babki: leśniczy Przemysław Hipś i podleśniczy Piotr Gałecki najpierw opowiedzieli o różnych technikach sadzenia lasu a nastepnie przeprowadzili krótki instruktaż. W akcję sadzeniową zaangażowało się ponad trzydziestu mieszkańców wsi Borówiec. Efektem ich wspólnej pracy było wysadzenie ponad 600 drzew i krzewów leśnych takich jak: sosna zwyczajna, brzoza brodawkowata, czy jarząb pospolity.

Po skończonej pracy na uczestników czekało ognisko, przy którym mogli posłuchać opowieści o faunie i florze Nadleśnictwa Babki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje na temat pojawiających się w naszej okolicy wilków i łosi.

Nasi pracownicy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące codziennej pracy leśników, jak również sposobu zagospodarowania lasów wokół wsi Borówiec.

Żywimy wielką nadzieję, iż nie było to nasze ostatnie spotkanie i że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.